אנטוני ג’קסון פרסם בעמוד הגוגל+ שלו תצלום מסך ובו נראות מודעות של גוגל בתוך התוצאות האורגניות, כך כתב:

בארי שוורץ, אריק אנג’ ומארק טראפאגן, האם זו בדיקה אפשרית של פורמט אדוורדס מוזר מאוד המציג את המודעות באופן מזערי ומינימלי מאוד? אתם כנראה לא תוכלו לראות את זה על התמונה אבל 4 התוצאות הראשונות הן פרסומות! נראה שיש כל כך הרבה שגיאות במודעות הללו (מלבד הרלוונטיות הנמוכה למונח החיפוש). קשה מאוד להבדיל בינן לבין התוצאות האורגניות והכפתור האפור על הרקע הלבן ובו כתוב “מודעות” הוא כמעט בלתי נראה. זה מזכיר לי קישורי פוטר ישנים, לבן על לבן, טקסט מזערי ובלתי-נראה. הבלוק של כל 4 המודעות נעלם בלחיצה על “x”, ויש רק כפתור “מודעות” יחיד עבור כל 4 המודעות.

בזמן שידועני אינסטגראם חייבים להיות ברורים ולציין במפורש שהפוסטים שלהם ממומנים (sponsored posts), ועם האיחוד האירופי וגופים רגולטוריים אחרים הנושמים בעורפם של אותם ידועני-רשת, אני לא יכול לראות איך דבר כזה הגיוני לעשות (אפילו כמבחן A/B Testing). האם מישהו ראה תופעה דומה? […]”

כך זה נראה:

פרסומות בלתי נראות בעמוד תוצאות החיפוש

כאמור, כפי שניתן לראות בסמוך לתוצאה הראשונה מופיע “Ads” ולצידו “X”. לחיצה על האיקס סוגרת את המודעות הכמעט בלתי נראות הללו. המודעות קשורות לנדל”ן אולם שאילתת החיפוש קשורה לרכבים. אין שום קשר בין המודעות לשאילתת החיפוש.

על-כך כתב בארי שוורץ ב- Search Engine Round Table : “הסיבה היחידה שניתן להבין [שאכן מדובר במודעות ולא בתוצאות אורגניות, ע.ל.] היא שהמודעות נראות לגמרי לא רלוונטיות. מה שגורם לי לתהות האם בדפדפן לא הותקנו כמה תוכנות זדוניות והאם זה באמת מבחן רשמי של Google? […] גוגל לא אישרה את הניסוי הזה (אם זה בכלל ניסוי), אני לא יודע אם מדובר בכמה סוגים של browser injections (סוג של פריצה לדפדפן) או שאכן מדובר בניסוי אמיתי של גוגל. שום דבר לא יפתיע אותי אם יהיה מדובר בניסוי שגוגל עורכת בימים אלו, אבל המודעות הן כל כך מוזרות שזה גורם לי לתהות אם זה אמיתי או לא.”

אודות המחבר

SEO Expert at 888 Holdings

עופר לנגר, בוגר תואר שני באוניברסיטת ת"א בפקולטה לתקשורת, כיום משמש בתפקיד SEO Expert בחברת 888 אחזקות, כמי שאמון על אסטרטגיית ה- SEO של הארגון. בעבר היה VP of SEO Services ב- Angora Media Group. במסגרת תפקידו כמנהל תחום קידום אורגני, היה אחראי על קידום תאגידים כמו תנובה, דואר ישראל, תאגיד התקשורת בינת, מיטב דש, אמריקן לייזר, השף הלבן ועוד.