תכנת ה- IIS Search Engine Optimization (SEO) Toolkit עוזרת למפתחים ולמקדמי אתרים לשפר את האתר שלהם מבחינת האופן שבו גוגל קוראת אותו. במאמר זה נציג סקירה קצרה של התכונות המרכזיות שיסייעו לכם בניתוח האתר לטובת קידום אתרים טוב ומעמיק יותר. להרחבה ולהעמקה אתם מוזמנים ללחוץ על הקישור לתכנה ולקרוא בצורה מעמיקה יותר את מסמכי התיעוד שלה. בשונה מתכנות מצויינות כמו – Screaming Frog, A1 ודומיהן, תכנת ה- IIS SEO Toolkit היא חינמית וכוללת כמה מודלים חשובים:
1. ניתוח אתר
2. מודל ההדרה של קובץ רובוטס
3. מפת-אתר
4. אינדקסי האתר

ניתוח אתר

במאמר זה נתייחס למודול המרכזי שמציע התכנה – ניתוח האתר. מודול ניתוח האתר מאפשר לכם לבצע בחינה מקיפה לאתר שלכם ובסופו של דבר ליצור דו”ח אופטימיזציה המתייחס לתוכן, למבנה הכללי ולכתובות אליהם מגיעים הזחלנים של גוגל. בנוסף, מודול ניתוח האתר יכול לעזור לכם לגלות בעיות נפוצות בתוכן האתר שמשפיעות לרעה על חוויית הגלישה. כלי ניתוח האתר כולל קבוצה גדולה של דוחות שנבנו מראש כדי לנתח את עמידת האתר שלכם בהנחיות האיכות של גוגל. מודל זה מאפשר לכם בין השאר גם למצוא קישורים שבורים, שכפול מטא-תיאורים בעיות בכותרות ה- H וכדומה. מה שגאוני בכלי הזה הוא שהוא תומך גם בבניית שאילתות מותאמות אישית תוך שימוש בנתונים שנאספו במהלך תהליך הזחילה. במילים אחרות, תוכלו לבנות דו”ח הכולל עמידה בקריטריונים שאתם הגדרתם ידנית.

איך משתמשים בכלי לניתוח אתר?

הערה: על מנת לא להלאות אתכם בפרטים, חסכנו את שלב ההתקנה, שהינו שלב קצרצר.

בלחיצה על “New Analysis…” יפתח חלון חדש בו יש לקליד את שם הדו”ח ואת האתר שברצונכם לנתח. הנה דוגמה הממחישה זאת:

ניתוח אתר

לאחר מכן, לחצו על אישור ותנו לתכנה לבנות עבורכם את הדו”ח. מי שרוצה לרדת לרזולוציות עמוקות יותר, ניתן גם להגדיר משתנים נוספים בלחיצה על “Advanced Settings”.

במסך הבא יופיעו הקטגוריות המרכזיות, שיסייעו לכם לבצע ניתוח מעמיק לאתר:

קטגוריות לניתוח האתר

 

  • הפרה – תוכלו למצוא רשימה מסודרת להפליא של הפרות הנחיות האיכות של גוגל – אותה ניתן למיין לפי חומרת ההפרה: מידע, אזהרה ושגיאה.
  • תוכן – תוכלו לקרוא על תכונות תוכן הקשורות לאופטימיזציה של מנועי חיפוש, כגון מבנה ספרייה או שכפול מילות מפתח
  • פרפורמנס – כאן תמצאו מידע על עמודים איטיים או על עמודים עם משאבים-מרובים.
  • קישורים – בדו”ח זה תוכלו למצוא התראות לגבי דפים עם יותר מידי קישורים, רשימה של העמודים המקושרים ביותר וכדומה.
  • סיכום – דו”ח זה מציג סקירה הכוללת את שמו של הדו”ח, את כתובת האתר הנסרק והזמן שבו הניתוח בוצע, כמות הקישורים, כמות ההפרות ואת מועד סיום ביצוע הדו”ח.

כאמור, מאמר זה כלל סקירה קצרה של תכונות מרכזיות המצויות במודול אחד ספציפי וחשוב. אנו ממליצים לכם להתנסות בכלי זה ולבדוק כיצד הוא יוכל לסייע לכם לבצע ניתוח מעמיק לאתר שלכם.

אודות המחבר

SEO Expert at 888 Holdings

עופר לנגר, בוגר תואר שני באוניברסיטת ת"א בפקולטה לתקשורת, כיום משמש בתפקיד SEO Expert בחברת 888 אחזקות, כמי שאמון על אסטרטגיית ה- SEO של הארגון. בעבר היה VP of SEO Services ב- Angora Media Group. במסגרת תפקידו כמנהל תחום קידום אורגני, היה אחראי על קידום תאגידים כמו תנובה, דואר ישראל, תאגיד התקשורת בינת, מיטב דש, אמריקן לייזר, השף הלבן ועוד.