כמה אתרי חדשות דווחו בימים האחרונים של פיצ’ר חדש של גוגל בעמוד תוצאות החיפוש – מאמן המילים של גוגל. הפיצ’ר או המשחק החדש נועד לאפשר לאנשים ללמוד לשפר את אוצר המילים שלהם באנגלית דרך זיהוי תמונות ומשחקי מילים. בשלב הזה מדובר במילים בסיסיות באנגלית, והפיצ’ר הזה פועל בעיקר בגוגל בארצות שאינן דוברות אנגלית כשפת אם, אני למשל בדקתי את הפיצ’ר עם איי.פי אוסטרי (תצלום מסך), לעומת זאת בישראל ובכמה מדינות נוספות בארצות הברית לא הצלחתי לשחזר את תוצאת החיפוש שהניבה פיצ’ר זה.

google word coach

 

הנה עוד 2 תצלומי מסך ממאמן המילים של גוגל:

אז מה המהלך שגוגל עושה?

כאשר בודקים את התוצאה עם איי פי אמריקאי (מלאס וגאס) מתלבשות על העמוד פרסומות מעל פיצ’ר “מאמן המילים של גוגל”. וזה אך הגיוני לגמריי שגוגל תאפשר לפרסומות לחיות בעמוד הזה: גם הגולשים נהנים, וגם הם מקבלים פרסומות רלוונטיות לתוצאת החיפוש (עבור אנשים שמעוניינים להרחיב את אוצר המילים שלהם ובכלל ללמוד אנגלית). עמית לאופר, קולגה וחבר יקר, אף העלה את הטענה שזו יכולה להיות הזדמנות נהדרת של גוגל להשתמש בגולשים כדי לעזור לעצמה לזהות, לסווג ולשייך מילות חיפוש לתמונות. למשל, את המילה “בייסבול” לתמונה בה מראים שחקן חובט בכדור; כך ה- image search שלה יהיה יותר מדויק. כך רותמים את ציבור הגולשים בצורה חכמה למטרות שיפור המנוע לחיפוש תמונות.

תהיה מטרתה אשר תהיה, יש שיגידו שגוגל בולעת לאתרים קטנים את הפרנסה (אתרים שהציעו כלים דומים ומתחרים), יש שיואמרו שזה מהלך טבעי והגיוני של חברה מסחרית לכל דבר ועניין. בינתיים, גוגל לא עוצרת באדום וממשיכה לשדרג את עמוד תוצאות החיפוש. דוגמאות נוספות: שאלות ותשובות בעמוד תוצאות החיפושמשחק בעמוד תוצאות החיפוש, בוחר צבעים בעמוד תוצאות החיפוש, סרטונים שאינם מיוטיוב)

בינתיים, אני מציע לכם לקרוא מאמר עדכני שכתבתי על סיפורי AMP – עוד פיצ’ר חדש שגוגל מציעה על מנת להפוך את התוכן שנטען מהיר בניידים ליותר נעים ונוח לקריאה.

 

אודות המחבר

SEO Expert at 888 Holdings

עופר לנגר, בוגר תואר שני באוניברסיטת ת"א בפקולטה לתקשורת, כיום משמש בתפקיד SEO Expert בחברת 888 אחזקות, כמי שאמון על אסטרטגיית ה- SEO של הארגון. בעבר היה VP of SEO Services ב- Angora Media Group. במסגרת תפקידו כמנהל תחום קידום אורגני, היה אחראי על קידום תאגידים כמו תנובה, דואר ישראל, תאגיד התקשורת בינת, מיטב דש, אמריקן לייזר, השף הלבן ועוד.