בשורות הבאות תוכלו למצוא רצף כרונולוגי של כל חדשות גוגל במאי 2017, המלווה בתצלומי מסך הישיר מעמוד תוצאות החיפוש:

29 במאי: גוגל פרסונל – לאחרונה שחררה גוגל לשונית חדשה הנקראת “פרסונל”. אם אתם מחוברים לחשבון ג’מייל שלכם תוכלו לראות בעמוד תוצאות החיפוש מיילים, פרטי טיסות ותמונות אישיות השמורות בענן דרך גוגל תמונות. אגב, אם תקלידו לדוגמה “שמיים”, “ים” או “חתול”, גוגל כבר מסוגלת לזהות ולהציג באופן אוטומטי אובייקטים שכוללים את מילת החיפוש שהקלדתם מבלי שתציינו זאת לצד התמונה. 
Personal tab Google

זו לא הפעם הראשונה שגוגל מאפשרת לראות תוצאות אישיות בעמוד תוצאות החיפוש, כבר ב- 2012 גוגל שחררה פיצ’ר דומה. מן הראוי לציין שתוצאות אישיות אלו מוצגות רק לכם ורק לאלו המחוברים לחשבונם האישי. 

מקור: בארי שוורץ (SERoundtable), שגיא כהן (ידיעות אחרונות).

28 במאי: בשבוע האחרון דיווח בארי שוורץ  ב- Search Engine Land, שהדובר של גוגל אישר שגוגל משחררת פורמט חדש לביקורות על מלונות:

“גוגל ממשיכה לשפר את האופן בו מידע מוצג לאנשים על מנת לסייע להם לקבל החלטות לאן ללכת. כאשר אנשים מחפשים מלון בו ירצו ללון נרצה להיות בטוחים שאנו מקלים עליהם במציאת ביקורות רלוונטיות ושימושיות אודות המקום ולעזור להם לבצע החלטות מושכלות”.

הנה כמה פיצ/רים שיהיו כלולים הפורמט החדש:

  • ביקורות צד-שלישי תוצגנה בקרוסלה עבור חלק מהתוצאות
  • התצוגה הכללית של אזור הביקורת כולל ממשק יותר עשיר ויכלול צבעים בולטים יותר וביקורות יאפשרו סינון לפי תכונות
  • אזור הביקורת המפורט יציג ממשק משתמק גראפי המבוסס על סוג הטיול

ככה זה נראה >>

 

[foogallery id=”1835″]

 

25 במאי: גוגל רמיקס: לאחרונה החלה גוגל לבדוק סייטלינקס בצבע כחול לעומת שחור בעמוד תוצאות החיפוש. הדבר המעניין בכל הסיפור הזה הוא ששני סוגי התוצאות והצבעים מופיעים בעמוד תוצאות אחד. כך הדבר מקשה על הגולשים להבין האם התוצאות בשחור הן לחיצות או לא. זאת לעומת בדיקות איי.בי טסטינג עבור שני קהלי מובחנים, כפי שהיה עד כה.

סייטלינקס בכחול ובשחור

22 במאי: עד היום הייתם רגילים לראות שגוגל מציינת האם ביקרתם בתוצאות חיפוש מסוימת בעבר. בשבועות האחרונים גוגל החלה להציג הערה זו גם מתחת לפיצ’ר התוצאות הישירות.

*ואגב, אולי לא ידעתם, אבל גולשים שלא מעוניינים לראות הערה זו יכולים לכבות אותה בהגדרות החשבון

you visited this page - google

21 במאי: ג’ניפר סלאג מדווחת כי גוגל החלה להטמיע פיצ’ר חדש בשם “בעמוד זה תמצאו” שבשונה למסייטלינקס המכילים קישורים גם לעמודים נפרדים, מהווה הפיצ’ר החדש קישורים לאזורים ספציפיים בתוך העמוד (קישורים אלו מכונים גם “עוגנים”). הפיצ’ר נועד להקל על גולשים ולאפשר להם דילוג לחלק הרלוונטי ביותר עבורם בתוך העמוד >>

on this page feature

13 במאי: גוגל שחררה את פיצ’ר הקליפ ארץ בישראל, בגרסאות מובייל >>

google clip art feature

10 במאי: גוגל בודקת ממשק משתמש ש-ח-ו-ר במובייל, במקום לינקים המסומנים בכחול ושביל פירורי לחם ירוק. לפני שנה ערכה גוגל ניסוי דומה למשתמשי דסקטופ >>

גוגל בודקת ממשק משתמש שחור במובייל

6 במאי: מה המשמעות של כל מרכיבי תגית ה- hreflang ? מהן הנחיות האיכות של גוגל עבור תגית ה- hreflang ? ומהן 5 הטעויות הכי נפוצות של hreflang ואיך להימנע מהן? מאמר חדש פורסם ב- searchi העונה על השאלות הללו לעומק.

hreflang

אודות המחבר

SEO Expert at 888 Holdings

עופר לנגר, בוגר תואר שני באוניברסיטת ת"א בפקולטה לתקשורת, כיום משמש בתפקיד SEO Expert בחברת 888 אחזקות, כמי שאמון על אסטרטגיית ה- SEO של הארגון. בעבר היה VP of SEO Services ב- Angora Media Group. במסגרת תפקידו כמנהל תחום קידום אורגני, היה אחראי על קידום תאגידים כמו תנובה, דואר ישראל, תאגיד התקשורת בינת, מיטב דש, אמריקן לייזר, השף הלבן ועוד.