ג’ניפר סלאג, מדווחת שכעת גוגל החלה להפעיל באופן אוטומטי סרטונים הישר מעמוד תוצאות החיפוש. זה לא קורה בכל מצב שבו חיפשתם שאילתה הקשורה להצגה של סרטון אלא רק כאשר מדובר בסרטונים המופיעים בגרף הידע הממוקם לצד תוצאות החיפוש. לרוב יהיה מדובר בשאילתות הכוללות שמות של סרטים או סדרות. וכך גרף הידע יציג מידע נוסף על הסרט/סדרה ומתחתיו יופיע הסרטון שיופעל אוטומטית.

תוצאות וידאו בהפעלה אוטומטית

תוצאות וידאו בהפעלה אוטומטית

בדוגמה של הסרט לגו, גוגל מיקמה את הסרטון מתחת ל- Product Listing Ads:

תוצאות וידאו בהפעלה אוטומטית

כרגע הסרטון לא משגע את הגולשים ומתנגן רק פעם אחד, ובנוסף הוא גם מופעל ללא קול כך שהוא לא מפריע בביצוע פעולות אחרות שקשורות לשאילתה המחופשת. עוד משהו נחמד, לפחות בשלב הזה, הוא שלסרטונים הללו לא נדחפות פרסומות, שהן מוצר שכיח בכל סרטון המופיע ביוטיוב. לעומת זאת, כן ניתן לראות בסרטונים רבים קדימונים קצרים העולים לפני הסרטון ומטרתם לגרום לגולשים לעשות שיתוף או לייק. סרטונים אלה נועדו להעלות את רמת המעורבות של הגולשים עם הערוץ של מפרסם הסרטון.

תוצאות וידאו בהפעלה אוטומטית

אגב, כאשר מחפשים סרטון דרך ביטוי הכולל את המילה “טריילר” גוגל לא מציגה את הסרטון דרך גרף הידע המופיע בצד אלא פשוט מציגה אותו במרכז ומתחתיו מטבלת בסרטונים קשורים על-ידי פיצ’ר הסיפורים המובילים שלה.
לאלה החודשים לרוחב הפס שהסרטון יגזול במובייל – אל דאגה – בגרסת במובייל הסרטון לא מופעל באופן אוטומטי.

תוצאות וידאו בהפעלה אוטומטית

קשה לי ללכת רחוק ולהאמין שגוגל תציע הזמנת כרטיסים דרך עמוד תוצאות החיפוש, אבל בהחלט  בשלב הראשוני אני סובר שגוגל תוסיף פרסומות ואולי אפילו בהמשך מסעדות קרובות כאשר תחפשו שאילתות הכוללות שמות של אולמות קולנוע מקומיים.

הצעד הזה, כך נדמה, הוא דרכה של גוגל לקשור את יוטיוב לעוד ועוד תוצאות. גוגל, באופן הגיוני לחלוטין, מחברת בנדבך ועוד נדבך, את שני מוצרי היסוד שלה ואני צופה שנמשיך לראות עוד דוגמאות מעין אלה בקרוב.

אודות המחבר

SEO Expert at 888 Holdings

עופר לנגר, בוגר תואר שני באוניברסיטת ת"א בפקולטה לתקשורת, כיום משמש בתפקיד SEO Expert בחברת 888 אחזקות, כמי שאמון על אסטרטגיית ה- SEO של הארגון. בעבר היה VP of SEO Services ב- Angora Media Group. במסגרת תפקידו כמנהל תחום קידום אורגני, היה אחראי על קידום תאגידים כמו תנובה, דואר ישראל, תאגיד התקשורת בינת, מיטב דש, אמריקן לייזר, השף הלבן ועוד.