סוף-סוף היא כאן – הפנדה. בסוף השבוע הקרוב, כך מעדכן בארי שוורץ, עדכון הפנדה הקרוב מגיע ובצעדי ענק. בסרצ’י עדכנו אתכם לאחרונה על העדכון הפנדה הקרב ובא. כל הרמזים על העדכון הזה התנהלו בעצלתיים. לרגע חשבנו שאופרת סבון חדשה החלה: גארי איליס עדכן ב- SMX, ואז נזרקו כמה מילים בחלל החדר של טוויטר, ובנוסף על כך עוד כמה רמזים סמויים של ג’ון מולר, האנליסט הבכיר של גוגל טרנדס. בקיצור, הרבה רמזים נזרקו על העדכון הזה שהצליחו לבלב גם אותנו.

עדכון הפנדה האחרון (עדכון פנדה 4.1) היה ב- 25 בספטמבר 2014. למי שהספיק לשכוח, העדכון הזה פגע באתרים צרי תוכן, ולמעשה, אתרים בעלי תוכן שאינו איכותי דיו. מי הרוויח מהעדכון האחרון אתם וודאי שואלים? לפי גוגל, המרוויחים הגדולים הם בעיקר אתרים קטנים בעלי תוכן סופר-איכותי ואתרים בינוניים. בסופו של דבר גוגל טענו כי רק 2%-3% מהשאילתות באנגלית הושפעו.

אז מה הצפי לעדכון הקרוב? השמועות אומרות שמי שדאג לעדכן את האתר שלו לאחר עדכון הפנדה האחרון – לא יפגע משמעותית. קשה כרגע לראות את התמונה השלמה, אך ייתכן שמדובר בעוד עדכון המשדרג את היכולת להסיר מהאינדקס של גוגל אתרים בעלי תוכן שאינו איכותי ובצורה מדוייקת יותר. מה שבטוח, בהסתמך על העדכונים האחרונים – התוצאות בדירוגים יראו תוך זמן קצר מאד.

נעדכן בקרוב על כל שינוי חדש – חדשות גוגל בסרצ’י.

אודות המחבר

SEO Expert at 888 Holdings

עופר לנגר, בוגר תואר שני באוניברסיטת ת"א בפקולטה לתקשורת, כיום משמש בתפקיד SEO Expert בחברת 888 אחזקות, כמי שאמון על אסטרטגיית ה- SEO של הארגון. בעבר היה VP of SEO Services ב- Angora Media Group. במסגרת תפקידו כמנהל תחום קידום אורגני, היה אחראי על קידום תאגידים כמו תנובה, דואר ישראל, תאגיד התקשורת בינת, מיטב דש, אמריקן לייזר, השף הלבן ועוד.