באחד הפוסטים האחרונים צויין מתי משוער עדכון הפנדה הקרוב. כאמור, גארי איליס ציין שאנחנו סך הכל מרחק של חודשים ספורים מהעדכון הקרוב. מידת הערפול סביב העניין היא עדיין רבה. בפרפרזה משעשעת אפשר לומר שדיווחי העדכונים של גוגל הם כמו ידיעה חדשותית שדווחה על ידי כתב שצריך לשכנע אותו לספר האם בוצע שוד או לא.

בנוסף על כך, בגוגל פועלים במטרה לגרום לעדכון הפינגווין לרוץ בזמן אמת, עם נתוני קישורים טריים ואלגוריתם שרץ בזמן אמת. ב- Search Engine Land הציגו פירוט תמציתי של השפעות העדכונים האחרונים:

  • פינגווין 1.0באפריל 24, 2012 ( השפיע על ~ 3.1% מהשאילתות)
  • פינגווין 1.1 ב -26 במאי 2012 ( השפיע על פחות מ -0.1%)
  • פינגווין 1.2 על 5 אוקטובר 2012 ( השפיע על ~ 0.3% מהשאילתות)
  • פינגווין 2.0 ב -22 במאי 2013 ( השפיע על 2.3% מהשאילתות)
  • פינגווין 2.1 על 4 אוקטובר 2013 ( השפיע סביב %1 מהשאילתות)
  • פינגווין 3.0 17 אוקטובר 2014 ( השפיע סביב 1% מהשאילתות)

באופן מפתיע מדווח המגזין Tech Times, שהעדכון הקרוב של גוגל כלל לא יהיה עדכון פנדה, או פינגווין או HTTPS. מאחר שגוגל עובדת על שיפור תהליך החיפוש, אפשר לצפות שהעדכון הקרוב יהיה בכלל עדכון אלגוריתמי אחר. “זהו לא עדכון פנדה. כפי שאתם יודעים אנו כל הזמן מבצעים שיפורים באלגוריתם החיפוש שלנו והרשת כל הזמן מתפתחת. אנו הולכים להמשיך לעבוד על שיפורים מקיפים”, טענו בגוגל.

אודות המחבר

SEO Expert at 888 Holdings

עופר לנגר, בוגר תואר שני באוניברסיטת ת"א בפקולטה לתקשורת, כיום משמש בתפקיד SEO Expert בחברת 888 אחזקות, כמי שאמון על אסטרטגיית ה- SEO של הארגון. בעבר היה VP of SEO Services ב- Angora Media Group. במסגרת תפקידו כמנהל תחום קידום אורגני, היה אחראי על קידום תאגידים כמו תנובה, דואר ישראל, תאגיד התקשורת בינת, מיטב דש, אמריקן לייזר, השף הלבן ועוד.