גארי איליס (Gary Illyes, Webmaster Trends Analyst), ציין לפני כחודש שעדכון פנדה הולך לבוא אלינו לטובה. אמנם כצעדיה של הפנדה, כך גם העדכון טרם הגיע. אפילו ג’ון מולר מגוגל, סיפר שעדכון הפנדה ממש קרב ובא.
ב- SMX Advanced, גארי התייחס לעדכון ככזה הקשור לנתונים ולא כאל עדכון אלגוריתמי. כך שאתרים שסבלו מהאלגוריתם הזה עשויים לראות שיקום במידת מה בעתיד הקרוב. אולם, לא כל האתרים יחוו את השיקום המיוחל, וייתכן אפילו שאתרים חדשים יפגעו מעדכון הנתונים הקרוב.

כזכור, עדכון הפנדה שנכנס בבפרואר 2011, ניסה ועדיין ממשיך לנסות לתת פייט לאתרים בעלי תוכן דל, “אתרים צרים”, שאינם תורמים לגולשים. עדכון זה פגע רבות באתרי חדשות, אתרי רשתות חברתיות ואתרים המכילים יותר מידי פרסומות. העדכון הזה פגע ב- 12% מכל תוצאות החיפוש. מאז העדכון בפברואר 2011, היו מספר עדכוני פנדה נוספים. כדי לסייע למנהלי אתרים בכל העולם גוגל פרסמה 23 נקודות, המספקות מענה לשאלה – מהו אתר בעל תוכן-איכותי.

נכון לעת פרסום מאמר זה, אין יותר מידי פרטים אודות עדכון הפנדה הקרב ובא. כל שנותר לנו בחדשות גוגל של Searchi הוא לצפות ב- Hangout האחרון של גוגל, ולקרוא בין השורות:

אודות המחבר

SEO Expert at 888 Holdings

עופר לנגר, בוגר תואר שני באוניברסיטת ת"א בפקולטה לתקשורת, כיום משמש בתפקיד SEO Expert בחברת 888 אחזקות, כמי שאמון על אסטרטגיית ה- SEO של הארגון. בעבר היה VP of SEO Services ב- Angora Media Group. במסגרת תפקידו כמנהל תחום קידום אורגני, היה אחראי על קידום תאגידים כמו תנובה, דואר ישראל, תאגיד התקשורת בינת, מיטב דש, אמריקן לייזר, השף הלבן ועוד.